SANAT EĞİTİM KURSLARI

Sanat temel anlamıyla, yaratıcılığın veya hayalgücünün ifadesi olarak adlandırılır. Sanatın tanımlanabilir olup olmadığı hala akademisyenleri karşı karşıya getiren ve sönmeyecak ateşiyle hararetli bir tartışma konusudur. Tarihte neyin sanat olarak adlandırılacağına dair düşünceler sürekli değişik şekiller almış, bu uzun kavrama zaman içinde değişik çerçeveler getirilip yeni adlandırmalar yapılmıştır.

Sanat, deha düzeyindeki zekanın, var olana karşı tepkisinin, tutarlı bir bütünlük içerisinde somutlaştığı bir alandır. Sanatçı, zekası ve sezgileriyle çağının önünde giden insan olduğu için, gerçek sanatın anlayanı çok fazla değildir. Onu anlamak için çaba gerekir.

Edebiyat, kelimelerle yapılan bir güzel sanattır. Nazım ve Nesir eserler bu kola girer. Resim yağlı, sulu ya da kuru boyalarla bir zemin üzerine çizgiler çizme ve boyama suretiyle yapılan güzel sanattir. Resim yapan sanatçıya ressam adı verilir. Heykel, tabiatta var olan ya da hayalde canlandırılan varlıkları,taş, çamur, tahta, maden gibi maddeler kullanmak suretiyle üç boyutlu olarak yapma işidir. Heykel yapanlara heykeltıraş adı verilir. Mimarlik, insanlarin estetik zevklerine hitap edecek şekilde yapılar yapmaktır. Tarihi olmak özelliğini kazanmış yapıtlar, tapınaklar ,camiler, saraylar, bir medeniyetin en güzel eserlerini meydana getirirler. Sanatçılarına mimar adi verilir. Muzik, Sesleri melodi haline getirme sanatidir. Müzik, pek çok bölümlere, ayrilir. Tiyatro, bir hikayenin, sahnede, oyuncular tarafindan canlandirilarak, temsil edilmesi sanatidir. Eseri icra eden sanatçilara aktör, aktris adi verilir. Dans, müzikle uyularak yapilan ritmik hareketlerdir. Bir çok çeşitleri vardir. Bunların dışında olarak, bugün, sinema ve fotoğrafçılığı da güzel sanatlar arasında sayan litaratürler vardır.

 
Ankara Gitar dersleri
 
Gitar Kursu
 
Özel Gitar Kursu
 
Gitara Dair | Sohbete Dair | Randevu Portali | Gitaroloji
Copyright 2009 © Tüm hakları saklıdır.
Hakkı ÜNALDI